Wydział Architektury i Sztuk Pięknych

Nagrody za najlepszą pracę dyplomową w roku akademickim 2023/2024

31.10.2024

Nagrody za najlepszą pracę dyplomową w roku akademickim 2023/2024 wręczone!

Tegoroczna formuła wydarzenia znacznie odbiegała od tej stosowanej w latach ubiegłych. 28 października  JM Rektor UAFM profesor Klemens Budzowski i Prorektor ds. studenckich profesor Barbara Stoczewska zaprosili tegorocznych laureatów na bardzo kameralne spotkanie, podczas którego był czas nie tylko na wręczenie i uścisk dłoni, ale także na miłą rozmowę w bardzo dobrej atmosferze.  Początkowa trema i obawy prysły już po kilku chwilach, a nowe tematy rozmów przychodziły same. Tak to jest kiedy spotkają się architekci, prawnicy, psychologowie, medycy przy jednym stole, a łączy ich nie tylko uniwersytet, na którym studiowali, ale także odniesiony sukces. W spotkaniu uczestniczyli również promotorzy nagrodzonych prac.

Kapituła Konkursu na posiedzeniu w dniu 20 września przyznała dwie główne nagrody w Konkursie na najlepszą prace dyplomową w roku akademickim 2023/24:

Pierwsza nagrodę  główną  otrzymała Pani Aleksandra Trojnar z Wydział Architektury i Sztuk Pięknych, absolwentka kierunku Architektura, promotor: mgr inż. arch. Bartłomiej Kisielewski za pracę: „Schronisko Górskie (W)Schód nad Zadnim Stawem Polskim w Tatrach”.

dsc09824.jpg

Fragment protokołu z posiedzenia Kapituły:

„Budynek schroniska został uformowany na kształt nieregularnego, przeskalowanego kamienia, które w dużej ilości spotkać można obok jednego z tatrzańskich stawów. Obiekt został zaprojektowany z użyciem nowoczesnych i  ekologicznych technologii oraz dziennym światłem doskonale budującym nastrój wnętrza całego obiektu.”

Drugą nagrodę główną przyznano Pani Katarzynie Piwowarczyk (Wydział Psychologii, Pedagogiki i Nauk Humanistycznych kierunek: „Pedagogika”, promotor: dr Beata Zinkiewicz) za pracę: „Wykorzystanie metody teatroterapii a poziom lęku i samoocena osób z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych (na przykładzie badań pacjentów Zakładu Lecznictwa Odwykowego „Szansa” w Pławniowicach)”.

dsc09838.jpg

Fragment protokołu z posiedzenia Kapituły:

„Praca została poświęcona wciąż jeszcze mało znanej metodzie pracy z osobami uzależnionymi oraz odczuwającymi lęk i borykającymi się z niskim poczuciem własnej wartości, jaką jest teatroterapia. Autorka przeprowadziła badania oparte o studium indywidualnego przypadku, wykorzystała obszernie literaturę przedmiotu, sformułowała wnioski wskazujące na pogłębienie wiedzy przedmiocie badań.”

Kapituła przyznała także trzy wyróżnienia:

Pani Aleksandrze Waligórze (Wydział Psychologii, Pedagogiki i Nauk Humanistycznych kierunek: „Psychologia”, promotor: prof. UAFM dr hab. Tadeusz M. Ostrowski) za pracę: „Motywacja egzystencjonalna i prężność psychiczna a satysfakcja z życia u pacjentów z chorobą wieńcową”.

Pani Gabrieli Borodziuk (Wydział Nauk o Zdrowiu, kierunek „Pielęgniarstwo”, promotor: dr n. med. Anna Merklinger-Gruchała) za pracę: „Analiza kultury bezpieczeństwa pacjenta w szpitalu”

dsc09851.jpg

 
Panu Dominikowi Gurdkowi (Wydział Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych, kierunek: „Prawo”, promotor: Prof. UAFM dr hab. Jakub Biernat) za pracę: „Konfuzja ograniczonych praw rzeczowych”.

dsc09857.jpg

Kontakt

Wydział Architektury i Sztuk Pięknych

Uniwersytetu Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie


ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków

Dziekanat: budynek D, pokój 222